معرفی کتاب بی نقاب

کتاب-بی-نقاب

آنچه امروز به صورت ایدئولوژی شیطان‌ گرایی در دنیا ترویج می‌شود، فلسفه، دین، دانش، عرفان، موسیقی، سینما و سیاست را در اختیار دارد و در سنت یهودی – مسیحی شکل‌ گرفته و بدون توجه به ریشه‌های آن در تصوف یهود و باورها، آیین‌ها، نمادها و اسطوره‌های کهن به خوبی شناخته نمی‌ شود. این مکتب با صورت فعلی، قدمتی بیش از ۴۰۰ سال ندارد؛ اما همواره درصدد بوده است تا پیوندهای خود را با سنت‌های کهن معنوی و جادویی در دوران زندگی بدوی انسان و فراسوی هزاره‌ها برقرار کند.
به اعتقاد نویسنده کتاب، بررسی تمام ابعاد این جریان، نیازمند تحقیقات گروهی، به ‏صورت میان ‌رشته ‌ای است و به‏ راستی تفکری که از سوی کانون‌های بزرگ سرمایه‌ داری حمایت می‌شود و همه‌جانبه پیش می‌آید، با رویکردهای تک ‌‏بعدی و تقلیل‌ گرا قابل تحقیق و شناسایی نیست؛ پس لازم است که گروه‌های مطالعاتی به‏ طور جدی برای بررسی جهان‏ بینی شیطانی شکل بگیرد.

کتاب “بی نقاب” در سه فصل با عناوین تاریخچه شیطان گرایی، روش‌های تبلیغی جریان شیطان‌گرایی و نگاهی دیگر با موضوعاتی همچون شیطان‌گرایی در قرون وسطا، فراماسونری و کابالا، فرقه‌های شیطانی در دوران معاصر، تحلیل روند سیر تاریخی شیطان‌گرایی، جایگاه شیطان ‌گرایی در پازل معنویت‌های نوظهور و نگاهی به شیوه‌های مقابله با شیطان‌گرایی در کشور تدوین شده است.
در بخشی از این کتاب آمده است: “امروزه فرقه‌ها و گروه‌های شیطان ‌پرست برای این ‏که به ‏نوعی مقبولیت در افکار عمومی دست یابند، سعی دارند پیشینه تاریخی موهومی را پشتوانه افکار خود معرفی کنند. غالباً در این هویت‌ سازی تاریخی، اغراق‌هایی صورت گرفته و تاریخچه سیاه و ننگین شیطان‌گرایی را روشن جلوه داده است؛ بدین وسیله پذیرش عمومی جوامع نسبت به آموزه‌های شیطانی این گروه‌ها افزایش می‏ یابد.”

کتاب “بی نقاب” به قلم حجت الاسلام حسین عرب در ۲۲۰ صفحه با شمارگان دو هزار نسخه در سال ۱۳۹۳ از سوی موسسه علمی فرهنگی بهداشت معنوی روانه بازار نشر شده است.

 

برای خرید این کتاب می توانید به فروشگاه اینترنتی موسسه بهداشت معنوی به آدرس زیر مراجعه نمائید:

www.behdashtemanavi.com/shop

همچنین می توانید فهرست این کتاب را از لینک زیر دانلود نمائید:

فهرست کتاب بی نقاب