سفر تحقیقاتی به هند – قسمت هفتم

سفر تحقیقاتی به هند – قسمت هفتم

🗓۲۲ فوریه
صبح این روز به بازدید آشرام “ساتیا سای بابا” یکی از رهبران معروف عرفان های کاذب در هند رفتیم. که گزارش آن در قسمت ششم سفرنامه هند آورده شد.

✅ بعد از ظهر از از یکی از معابد معروف شهر بنگلور، با عنوان “معبد شیوا” بازدید به عمل آمد.

 این معبد مربوط به خدای “شیوا” یکی از مشهورترین خدایان هندوئی است.

◀️ برای آشنایی بیشتر با سه خدای مشهورتر هندوها با عنوان “برهما”، “ویشنو” و “شیوا” ویدئوی زیر را ببینید.👇
🔹 این کلیپ بخشی از برنامه ناگفته های هندوئیسم از شبکه ولایت است.

🗓۲۳ فوریه
🔹در این روز سفری یک روزه به شهر میسور (Mysore) داشتیم.
به همراه تنی چند از اعضای انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی شهر به مسجد جعفری میسور رفته و با حجت الاسلام و المسلمین رضوی، امام جمعه شیعیان میسور، ملاقات و گفتگو کردیم.

🔸 سپس بازدید از معبد چاموندی هیل، معبد کوچک و قدیمی از آئین جینیسم و مقبره تیپوسلطان (مبارز مسلمان) صورت گرفت.
✨شامگاه توفیقی حاصل شد و در مراسم دعای کمیل در محل انجمن اسلامی میسور حاضر شدیم.

➕نمایی از مقبره تیپو سلطان (مبارز ضد استعمار هند)👇

📚 به منظور آشنایی بیشتر با نقش مسلمانان در مبارزات ضد استعماری هندیان، مطالعه کتاب ارزشمند زیر توصیه می شود.👇

🔹 کتاب «مسلمانان در نهضت آزادی هندوستان» در اوایل سال ۱۳۴۷، توسط آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای تالیف و ترجمه گشت و در تیر ماه همان سال نیز روانه بازار نشر شد.
🔸 همان‌گونه که مؤلفِ محقق در مقدمه اشاره کرده‌اند، نسخه اصلی این کتاب «کفاح المسلمین فی تحریر الهند» نام دارد که توسط یکی از علمای دانشگاه الازهر به نام «عبدالمنعم النمر» نگاشته شده و محصول سیر و سیاحت او در هند و مشاهده محققانه کتابخانه‌ها و مراکز مبارزه در این کشور است؛ با این همه از آن‌رو که آیت‌الله خامنه‌ای در هنگام ترجمه این کتاب، یادداشت‌ها و پژوهش‌هایی را برای بارورتر کردن این ترجمه در اختیار داشته‌اند و به لحاظ اینکه اگر این نکات در پاورقی ذکر می‌شدند، موجب از هم گسیختگی و عدم توازن متن و حاشیه کتاب می‌شد، آنها را در متن کتاب گنجانده‌اند، به همین دلیل نام ایشان بر جلد این اثر، به عنوان مؤلف و مترجم ذکر شده است.

‼️ متاسفانه این کتاب در بازار نشر امروز بسیار به ندرت پیدا می شود. حتی در برخی کتابخانه های بزرگ نیز نسخه ای از آن موجود نیست. خلاصه ای از کتاب را در فایل زیر می توانید مطالعه کنید.👇