سفر تحقیقاتی به هند – قسمت پنجم

سفر تحقیقاتی به هند – قسمت پنجم

🗓 ۲۰ و ۲۱ فوریه ۲۰۱۲
برنامه اصلی در شهر بنگلور هندوستان، بازدید از گروه “#هنر_زندگی” The Art of Living بود.
این گروه یکی از شبه جنبش های معنوی (عرفان کاذب) بزرگ در هند و جهان می باشد. رهبر این گروه فردی موسوم به “#راوی_شانکار” Ravi Shankar است که این جنبش را در سال ۱۹۸۱ تاسیس نموده است.


“راوی شانکار” بنیانگذار جنبش هنر زندگی که معمولا با عنوان “شِری شِری راوی شانکار” Sri Sri Ravi Shankar از او یاد می شود.

🔹 شانکار متولد ۱۹۵۶ هندوستان است. وی در بین مریدانش با القابی همچون “گوروجی” Guruji و “گورودِو” Gurudev شهرت دارد.
🔹 در دهه ۷۰ میلادی مدتی با “ماهاریشی ماهِش” ، پایه گذار فرقه مدیتیشن متعالی (موسوم به TM) همراه شد و وی را در سفرهای متعددی همراهی نمود.
✅ در اوایل دهه ۸۰ میلادی، وی همچون سایر رهبران فرقه های نوپدید معنوی، مدعی شد که در یک الهام الهی‼️، تکنیکی با عنوان “سودِرشِن کِریا” Sudarshan Kriya را دریافت نموده است.
وی مدعی است این تکنیک با رهاسازی انسان ها از استرس های ذهنی، آنان را برای رسیدن به آرامش درونی کمک نموده و می توان صلح جهانی را برقرار نمود.

🔹 فعالیت اصلی شانکار پس از تاسیس مرکزی با عنوان بنیاد هنر زندگی در سال ۱۹۸۱ آغاز می شود. رشد سریع این جنبش در ابتدای شکل گیری، در کشورهای غربی، بسیار قابل تامل است؛ به گونه ای که تنها ۳ سال پس از تاسیس و در سال ۱۹۸۳، اولین دوره های آموزشی-معنوی را در برخی کشورهای اروپایی برگزار و شعب مختلفی در شهرهای اروپایی و آمریکا ایجاد می کند. هم اکنون این بنیاد با در ۱۵۲ کشور مراکزی را تاسیس نموده است.

🔴 یکی از علل رشد سریع این گروه در کشورهای غربی، همراهی خوب بسیاری از دولتمردان غربی با وی بوده است. نمونه ای از این همراهی را در موارد زیر می توان جستجو نمود: سخنرانی “#جو_بایدن” معاون رئیس جمهور وقت آمریکا در جشن ۲۵ سالگی این جنبش در آمریکا و تعریف و تمجیدهای وی از شخص راوی شانکار، دعوت از راوی شانکار برای سخنرانی در جمع #پارلمان_اروپا، سخنرانی در #کنگره_آمریکا و …


نماد جنبش “هنر زندگی” (یکی از عرفان های کاذب مطرح در سطح جهان)

در ادامه به روابط نزدیک این جنبش با رژیم #صهیونیسیتی و برنامه های این گروه برای نفوذ در کشورهای اسلامی (خصوصا #شیعی) خواهیم پرداخت)


جنبش #هنر_زندگی (راوی شانکار) (بخش دوم)
معنویت در خدمت #نظام_سلطه

🔹 یکی از شعب برجسته بنیاد هنر زندگی در سال ۲۰۰۳ و با حضور شخص آقای راوی شانکار در سرزمین اشغالی قدس تاسیس شده است.

🔸وی در سال ۲۰۰۹ به دعوت شیمون پِرِز در کنفرانس ریاست جمهوری #اسرائیل Israeli Presidential Conference شرکت نمود.
این کنفرانس سالانه با هدف بررسی چالش های پیش روی رژیم صهیونیستی و با شرکت بسیاری از شخصیت های بلندپایه سیاسی جهان برگزار می شود.
موضوعات مطرح در کنفرانس ۲۰۰۹ عبارت بودند از: بحران اقتصادی، بی¬ثباتی در خاورمیانه، مسائل زیست محیطی، فشار بر ایران در به دست آوردن سلاح هسته ای.

🔹 وی همچنین در این سفر، مصاحبه های متعددی نیز با برخی از شبکه های تلویزیونی مطرح اسرائیل داشته است.

✅ از جمله اقدامات شعبه اسرائیلی بنیاد هنر زندگی، می توان به برنامه های آموزشی آن برای جوانان فلسطینی و صهیونیستی اشاره کرد.
یکی از مهمتربن این برنامه ها که در قالب دوره هایی با عنوان “شکستن دیوارها” Breaking the Walls برگزار می شود، به جوانان فلسطینی این گونه القاء می کند که ذهن خود را از خصومت های قبلی با صهیونیست ها پاک نموده و بدین ترتیب به آرامش درونی دست یابند.

بخشی از یکی از برنامه های موسوم به “شکستن دیوارها” که توسط شعبه اسرائیلی جنبش هنر زندگی بین جوانان فلسطینی و صهیونیست برگزار شده است.

🎬 در این دوره ها طرفین پس از انجام یک سری تمرین های مدیتیشن و ریلکسیشن به سبک جنبش هنر زندگی تا حدودی آرام شده و سپس در محیطی عاطفی نسبت به چالش های فیمابین رژیم صهیونیستی و ملت مظلوم فلسطین اظهار نظر میکنند.

🔹 همانگونه که تا حدودی در ویدئو بالا نیز قابل مشاهده است، فضا کاملا احساسی است و حتی برخی افراد در حال اشک ریختن هستند.

✅ البته اگر نسخه کامل ویدئو را مشاهده نمائید، نتیجه گیری نهایی این می شود که برخی از شرکت کنندگان #اسرائیلی می گویند: ما فهمیدیم که فلسطینی ها هم انسان هستند و باید آن ها را بپذیریم.‼️

⭕️ پرواضح است که چنین برنامه هایی کاملا همراستا با اهداف رژیم صهیونیسیتی، برای فروکاهش موج روحیه جهاد و مبارزه میان جوانان فلسطینی، طراحی و اجرا می شوند.
موارد دیگری نیز از حمایت های صریح راوی شانکار نسبت به رژیم صهیونیستی و فرافکنی نسبت به ظلم های آشکار اسرائیل بر فلسطینیان موجود است که به علت اختصار بیان ننمودیم.