شیطان پرستی در برابر سیاستمداران اروپایی

شیطان پرستی در برابر سیاستمداران اروپایی

✅ چندی پیش دولت سوئیس عملیات بهره برداری از تونل گوتهارد را آغاز کرد. این تونل که طولانی‌ترین و عمیق‌ترین تونل ترافیکی در جهان بشمار می‌رود.که از رشته کوه‌های آلپ گذشته و شمال را به جنوب سوئیس وصل می‌کند. برای ساختن این تونل بیش از ۲۴ میلیون تن سنگ از کوه‌ها تخلیه شده و بیش از ۱۲ میلیارد فرانک سوئیس (برابر ۱۰٫۸۴۵٫۱۳۲٫۰۰۰ دلار) هزینه داشته است.


✅ این پروژه در سال ۱۹۹۲ در طی یک همه‌پرسی با رای مردم تأیید و اجرای ساخت آن حدود ۱۷ سال پیش آغاز شد. حضور فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه، ماتئو رنتسی، نخست وزیر ایتالیا، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، کریستین کرن، صدر اعظم اتریش و ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا در مراسم افتتاح تونل نشان از اهمیت این تونل در اقتصاد اروپا دارد.

📛 اما موضوعی که توجه بسیاری از رسانه ها را به خود جلب کرد، انجام آئین های #پاگانیسمی در مراسم افتتاحیه این پروژه بود. این رویداد که بی بی سی آن را “مراسمی با شکوه” عنوان کرد، نمایشی از برخی سنت های پاگانیستی اروپائیان بود.

‼️ این مراسم نمادین، ابتدا با ورود کارگرانی با لباس های نارنجی آغاز می شود که در حال آغاز عملیات اجرای پروژه هستند. در حین کار برخی از این کارگران کشته شده و همچون قربانیانی مقدس برای این پروژه، روح آنان به بالا صعود می کند. در ادامه موجودی در هیئت نیمه انسان-نیمه بُز وارد صحنه شده و تا آخر مراسم حضوری فعال در صحنه دارد. این موجود در واقع همان #بافومت است که در بسیاری از سنت های پاگانی و گروه های شیطان پرستی، به عنوان انگاره ای از شیطان، مورد پرستش بوده است.

▪️ بافومت در انتهای این نمایش مورد پرستش نمادین قرار گرفته و راهنمای انسان ها به سمت تکنولوژی و علم شده و پروژه ساخت تونل به پایان رسیده و افتتاح می شود.

▶️ بخش هایی از مراسم شیطانی افتتاحیه تونل گوتهارد سوئیس

👈 در تصاویری که از #بافومت ترسیم می شود، شعله ای از آتش با عنوان “شعله هوش” رسم می شود که نماد نبوغ و دانایی شیطان است.

▪️ بنابر آموزه های تحریف شده کتاب تورات، این شیطان بود که آدم (ع) و همسرش را به سمت درخت دانایی و علم راهنمایی کرد.

💠 پی نوشت:

✅ #پاگانیسم به مجموعه ادیان غیر ابراهیمی و یا چندخدایی در دوران باستان و نیز برخی ادیان قبیله‌ای گفته می‌شود. اصطلاح پاگانیسم از سده چهاردهم میلادی برای توصیف کسانی به کار می‌رود که پیرو دین معتبر جهانی نبودند، به ویژه کسانی که در برابر مسیحیت مقاومت می‌کردند.

🔹 این ادیان هنگام ظهور مسیحیت در اورشلیم و گسترش آن در غرب و سرزمین‌های تابع روم، بسیار شایع و متداول بوده و به‌این ترتیب رقیبی جدی و سرسخت برای مسیحیت محسوب می‌شدند. از اینرو کلمه پاگان برای مسیحیان، هم‌معنی کافر یا مشرک یا کسی است که از دین دور شده‌است.

🔹 در قرون وسطی این ادیان به طور مخفی به حیات محدود خود ادامه دادند و اکنون نیز طرفدارانی دارند که در دوران مدرن آیینشان به #نئو_پاگانیسم معروف است؛ که به خدایان طبیعت معتقدند. به همین سبب با آیین‌های #ویکا یا جادوگری نوین و #نئو_درویدیسم در یک خانواده قرار می‌گیرند.

▪️ تصویری از برخی تجمعات پاگانیستی مدرن (نئوپاگانیسم)